Оксана КИРИЛЕНКО
продюсерка | журналістка | редакторка |телеведуча
СОЦІАЛЬНІ ПРОЕКТИ
Благодійна акція з допомоги онкохворим дітям «До світлого Дня – світлі вчинки», 2009-2017рр
За сім років проведення Акції зібрано більше 4 млн.грн, на які закуплено ліки та облад-нання для онкогематологічного відділення Сумської обласної клінічної лікарні. Акція прово-диться під час Великого посту і закінчується на Великдень. Мета - залучення громадськості до волонтерства і благодійництва; привернення уваги аудиторії до проектів телеканалу і місії суспільного мовника.
Основні кроки в реалізації проекту: створення робочої групи Акції, розподіл зон відповідальності; створення логотипу; забезпечення анонсування на ТБ, радіо, сайті, сторінці FB, а також у інших міс-цевих ЗМІ (друкованні видання, радіо, інтернет-сайти); забезпечення щорічного оновлення формату інформаційного супроводу Акції; створення окремих відео-, радіо-сторінок Акції одразу після випуску Новин; участь у організації та проведенні благодійного концерту та благодійних ярмарків;організація донорської акції; планування, організація підготовка та контроль розміщення тематичних матеріалів про Акцію та онкозахворювання в цілому, соціальної рекламиАкції акції на ТБ, Радіо, на сайті tv.sumy.ua, сторінці UA:СУМИ у FB; комунікація зі стратегічними партнерами та спонсорами; забезпечення трансляції благодійного концерту он-лайн на ТБ, сайті ТРК та на YouTube-каналі UA:СУМИ.
Показники ефективності: акція проводиться 7 років поспіль; зібрано більше 4 млн.грн, які витрачені на ліки й обладнання, тобто глядачі підтримують цю акцію гривнею – щороку зібрана сума зростає; за роки проведення Акції, попри конкуренцію між місцевими телеканалами, вдалося долучити конкурентів до спільної інформаційнї кампанії.
«Вірус небайдужості», 2017р.
Спецпроект до Дня Незалежності. Серія відео- та аудіороликів про тих, хто через особисту небайдужість створює нашу звами незалежність. «Вірус небайдужості» - це 26 історій про активну громадянську позицію героїв, про щоденну роботу над собою та для інших. Особистості, обрані для проекту, - локомотиви нових ідей, вони спростовують стереотипи провінційності та меншовартості тих, хто мешкає на периферії, неспроможності та недофінансованості. Вони не живуть за шаблонами і власними проектами, справами доводятьсвою НЕЗАЛЕЖНІСТЬ від тих умов, якібільшість назвала б безперспективними для самореалізації. Це історії про людей, які творять нове обличчя України та українців – сучасних, незашорених, освічених і культурних. Тривалість проекту: 1 – 24 серпня, платформа: ТБ, радіо, Facebook, YOUTUBE, сайт UA:СУМИ.
Основні кроки в реалізації проекту: розробка формату (окремо для ТБ, радіо, соцмереж) та графічного оформлення проекту; анонсування - ТБ, радіо, сайт, FB; підбір героїв і розробка плану зйомок та аудіозаписів; контроль реалізації та запуску роликів на ТБ, радіо, сайті ТРК, та сторінці UA:СУМИ у FB.
Показники ефективності: підвищення глядацького інтересу (підтвердження – значна кількість переглядів та поширень, зростання кількості відвідувань сторінки каналу у FB, широке обговорення в соцмережах).
«Герої нації», 2015 рік
Телемарафон «ГЕРОЇ НАЦІЇ» 28 листопада 2015 року, в День пам’яті жертв голодоморів проведено в рамках обласного історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації», головне завдання якого - привернути увагу суспільства до руху опору Голодомору 1932-33 років.
Чотиригодинний телемарафон на телеканалі UА:СУМИ став масштабним проектом, актуальність якого тільки посилюється. Трансляція проводилася з районного міста Конотоп Сумської області. Завдяки використанню інтернет-можливостей світ побачив різноманітні форми дослідження руху опору Голодомору безпосередньо на місці, в процесі і різними верствами населення.(Відгуки глядачів надійшли з Ізраїлю, Франції, США, Російської Федерації та Білорусі).
Основні кроки в реалізації проекту: Події розгорталися на трьох майданчиках послідовно:
1) зала інсталяцій;
2) глядацька зала Конотопського міського будинку культури «Зоряний»;
3) сквер імені Т. Г .Шевченка біля будинку культури, безпосереднє місцезйомки – біля пам’ятника Кобзарю.
Грін-рум працював паралельно з усіма трьома майданчиками. У момент зміни локацій акторами, гостями та глядачами у пряму ефірі транслювалися спогади очевидців Голодомору 1932-33 років на Сумщині.
Паралельно працювали: 2 журналісти у грін-румі , 2 режисери,одинадцять знімальних місць, роботу яких забезпечували 6 операторів,звукорежисер та команда інженерів, оскільки трансляція відбувалася не з обласного центру, а з районного міста, де технічніможливості обмежені.Команднаспівпраця та активна комунікація зі стратегічними партнерами та спонсорами надала фінансову можливість утілити цей проект.
Показники ефективності: ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Кобзар єднає Україну» (2016 р.,), висока оцінка журі премії Тараса Чорновола (2017р). Матеріал, зібраний журналістами, надзвичайно цінний, оскільки на сьогодні в Україні ще немає глибоких досліджень саме руху опору Голодомору 1932-33 років. Сумські журналісти показали, задокументували і прокоментували разом з очевидцями і авторами під час он-лайн трансляції з Конотопа: унікальні інсталяції в міському будинку культури «Зоряний», що їх збирали вусіх районах Сумської області; всесвітньо відому виставку графічних робіт Миколи Бондаренка «Україна-33: кулінарна книга»; унікальні архівні матеріали УСБУ в Сумській області; взяли інтерв’ю у ще живих очевидців тих подій; провели бліц-інтерв’ю з 27 істориками, краєзнавцями Сумщини, дослідниками теми руху опору Голодомору 1932-33 років; транслювали виставу у постановці Конотопського народного аматорського театру «МИ» за однойменною п’єсою сумської журналістки, драматурга Богдани Олександровської «Із Тарасом - через Морок», переможцем Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова».
Телемарафон «Герої нації» став дослідженняму прямому ефірі теми руху опору Голодомору. Наразі відеозапис трансляції використовується в навчально-освітніх закладах, як потужний патріотично-виховний матеріал.