Оксана КИРИЛЕНКО
продюсерка | журналістка | редакторка |телеведуча
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ПРОЄКТИ
«Виборчий округ:співбесіда», 2019р.
Дискусія з кандидатами у народні депутати України за одномандатними виборчими округами щодо їх мотивації, передвиборчої програми, компетентності та обізнаності у викликах регіону.
Мета програми – надати інформацію про місцевих кандидатів у депутати-мажоритарники, їхні передвиборчі програми, дізнатися в учасників перегонів, як вони бачать вирішення болючих проблем регіону, аби виборці могли зробити виважений самостійний вибір.
«Виборчий округ: експертиза», 2019р.
Суть проекту полягала в обговоренні програм кандидатів у народні депутати від Сумщини, заяв, а також технологій, якими ті послуговуються. Окрема увага приділялася інформаційній хмарі навколо кандидата та особливо цікавим проявам передвиборчої активності.У проекті “Виборчий округ: Експертиза” слово мають політологи, юристи, а також представники громадських організацій, які займаються дослідженням політичних і економічних процесів у регіоні.
«Виборчий округ: місцеві», (Дебати) 2020р.
ТБ - співбесіда в прямому ефірі з кандидатами на посаду міського голови
дискусія з кандидатами на пост міського голови, які вийшла в другий тур з елементами дебатів. (Акпєров-Лисенко)
«Дебати», 2021р.
Публічна дискусія між двома людьми, які мають кардинально протилежну думку, стосовно обговорюваного (не політичного) питання. Дві сторони вислуховують аргументи один одного та намагаються знайти консенсус (або не знаходять його). Програма має чіткий регламент, коли для аргументування своєї позиції кожній зі сторін надаватимуть однаковий час. Опоненти перебувають в рівних умовах.Програма проходить у рамках раціональної дискусії та є адаптацією дебатів Лінкольна-Дугласа, політичних дебатів та дебатів Карла Поппера до телевізійного формату.
«Музей виборчого трешу», 2020р.
Відкриття «Музею виборчого трешу» у приміщенні телеканалу UA: СУМИ. Суспільний мовник — інформаційний партнер проєкту. Експозиція незвичного музею — зразки підкупу виборців з 1991 року до сьогодні. Їх принесли сумчани, яких у різні часи обдарували політики. Різноманітні варіанти передвиборчої «гречки» до сумської філії Суспільного надходили більше місяця — назбиралось багато цікавих екземплярів, серед яких є унікальні.
«Телемарафон: Сумщина обирає», (2012р., 2014р., 2015р., 2016р.)
Прямоефірні проєкти (Новини протягом дня + інтерактивне ток-шоу після закриття дільниць за участю головних учасників виборчого процесу, політологів, спостерігачів, правоохоронців і представників громадських організацій). Мета проєкту - висвітлення політичних процесів у державі, перебігу виборів, порушень законодавства, ролі громадських організацій у становленні демократії; привернення уваги до проектів ТРК, розширення аудиторії.
«Теледебати кандидатів на пост Сумського міського голови», 2015 р.
Новий на той момент формат для ТРК, наразі освоєний в регіоні лише телеканалом UA:СУМИ. Мета - створення унікальної події, яка приверне масову увагу глядачів; підвищення інтересу громадськості до виборчого процесу; залучення широких верств до суспільного діалогу; підвищення рівня довіри до суспільного мовника. Було проведено два тури теледебатів. Перший тур (7 кандидатів) був свого роду підготовчим і для ТРК і для телеглядачів. Завдяки йому інтерес до другого туру суттєво зріс.
«Рік після виборів: Сумська обласна рада», 2016 р.
«Рік після виборів: Сумська міська рада», 2016 р.
Суспільно-політичний проєкт, задуманий, як публічний звіт/аналіз річної роботи новообраних рад – обласної та міської. Діяльність депутатів за основними напрямами аналізували експерти. Мета - залучення громади до оцінки роботи обраних нею депутатів, підвищення інтересу до діяльності органів місцевого самоврядування, налагодження громадського діалогу; привернення уваги аудиторії до проєктів телеканалу і місії суспільного мовника.
Ток-шоу «Своя правда», (2015 -2017рр.)
В основі проєкту – конфлікт, сторони якого є учасниками ток-шоу і у кожного з них свій погляд і своя правда. Причетні до теми експерти аналізують видану «на гора» інформацію і ситуацію в цілому. Глядачі долучаються до обговорення телефоном. Мета - залучення громади до обговорення нагальних місцевих проблем; привернення уваги аудиторії до проєктів телеканалу, підвищення рівня довіри до суспільного мовника.
СОЦІАЛЬНІ ПРОЄКТИ, ПРОМОЦІЯ
«5-років з UA:», 2021р.
Січень 2021 року стартував подією «5-років з UA:». Сумська філія отримала лого UA: першою на Суспільному і це вагома подія і вагома річниця для колективу.
Відзначали фотосесією і відеороликом «Що для мене означає Суспільне». Виготовили портрети всієї команди і оформили виставку в фойє. Обов’язковий атрибут для кожної світлини «непаспортний» вираз обличчя і присутність лого UA: Портрет команди вийшов з гарним настроєм і це дійсно була подія, яка згуртувала колектив і в аспекті приналежності до Суспільного, і з огляду на загальну зацікавленість результатом.
«Створюй з Суспільним», 2021р.
Суспільне Суми презентує проєкт "Створюй із Суспільним". Розповідаємо в деталях, на яких умовах Суспільне створює контент разом зі сторонніми продакшн-студіями, які теми та ідеї затребувані, та хто може долучитися до проєкту. Спікери: продюсерка філії АТ НСТУ «Сумська регіональна дирекція» Оксана Кириленко та менеджер філії Олександр Такул.
Благодійна акція з допомоги онкохворим дітям «До світлого Дня – світлі вчинки», 2009-2017рр
За сім років проведення Акції зібрано більше 4 млн.грн, на які закуплено ліки та облад-нання для онкогематологічного відділення Сумської обласної клінічної лікарні. Акція прово-диться під час Великого посту і закінчується на Великдень. Мета - залучення громадськості до волонтерства і благодійництва; привернення уваги аудиторії до проектів телеканалу і місії суспільного мовника.
«Вірус небайдужості», 2017р.
Спецпроєкт до Дня Незалежності. Серія відео- та аудіороликів про тих, хто через особисту небайдужість створює нашу звами незалежність. «Вірус небайдужості» - це 26 історій про активну громадянську позицію героїв, про щоденну роботу над собою та для інших. Особистості, обрані для проекту, - локомотиви нових ідей, вони спростовують стереотипи провінційності та меншовартості тих, хто мешкає на периферії, неспроможності та недофінансованості. Вони не живуть за шаблонами і власними проектами, справами доводятьсвою НЕЗАЛЕЖНІСТЬ від тих умов, якібільшість назвала б безперспективними для самореалізації. Це історії про людей, які творять нове обличчя України та українців – сучасних, незашорених, освічених і культурних. Тривалість проекту: 1 – 24 серпня, платформа: ТБ, радіо, Facebook, YOUTUBE, сайт UA:СУМИ.
«Герої нації», 2015 рік
Телемарафон «ГЕРОЇ НАЦІЇ» 28 листопада 2015 року, в День пам’яті жертв голодоморів проведено в рамках обласного історико-патріотично-мистецького проекту «Герої нації», головне завдання якого - привернути увагу суспільства до руху опору Голодомору 1932-33 років.
Чотиригодинний телемарафон на телеканалі UА:СУМИ став масштабним проектом, актуальність якого тільки посилюється. Трансляція проводилася з районного міста Конотоп Сумської області. Завдяки використанню інтернет-можливостей світ побачив різноманітні форми дослідження руху опору Голодомору безпосередньо на місці, в процесі і різними верствами населення.(Відгуки глядачів надійшли з Ізраїлю, Франції, США, Російської Федерації та Білорусі).
КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ПРОЄКТИ
«Чехов-фест»,2018, 2019,2021рр.
(партнерство, трансляції відкриття, щоденники фестивалю)
Церемонія відкриття театрального фестивалю Чехов- Фест. Суспільне Суми є давнім партнером фестивалю. У 2020-му карантин завадив проведенню фесту, тож у 2021 на нього чекали ще більше. Проте кількість глядачів, які зможуть потрапити на вистави, значно скоротилась через карантинні обмеження. Це підвищило актуальність прямих трансляцій (церемонія відкриття фестивалю, виїзні студії – інтерв’ю з акторами та режисерами у прямому ефірі).
«нОльова екскурсія», 2020р.
В умовах карантину, коли кількість відвідувачів суворо обмежена, Суспільне Суми підтримує музейників-аматорів і продовження традиції Ночі музеїв. Пряма трансляція екскурсій з альтернативних музеїв міста на сторінках Суспільного у Сумах у Facebook та YouTube. Локації: Музей "Причал Одіссея" ,Антимузей "нОль", Перший музей посуду, Музей просто неба "Кадетський міст"
«Вечір п’ятниці на Суспільному» , 2020р.
Cуспільне Суми запустило творчу платформу для музикантів та артистів – "Вечір п'ятниці на Суспільному". Це студійні зустрічі з артистами з розмовами про все на світі та якісною музикою. Такий формат спілкування з аудиторією під час карантину став своєрідною підтримкою для мистецької спільноти.
«RED LEVEL», 2021р.
Рівень червоного - це наш неспокій, пристрасть, енергія і бажання. Коли червоний зашкалює- життя змінюється. Загальна концепція- Інтерв’ю з героєм (лідером думок), який є експертом (головною подієвою особою), з актуальної (червоної) теми. Це інтерв’ю з неординарними людьми, які живуть серед нас. Переважного значення набувають соціально-психологічні, емоціональні характеристики, виявлення системи цінностей інтерв’ювованого. Це думки наших земляків щодо подій в Україні і на Сумщині, певних соціальних, культурних, політичних аспектів.
АУТСОРСНІ ПРОЄКТИ
«Під прицілом» - 2018р, 2019р, 2021р.
Серія журналістських розслідувань на найбільш болючі теми для жителів Сумщини.Відповідаємо на питання, чому так сталося і хто стоїть за цією корупційною схемою на Сумщині.
«Еко-люди» - 2020р.
Історії про мешканців або вихідців з Сумської області, які генерують ідеї суспільно-корисних екологічних проєктів і самостійно їх реалізують.Кожен випуск програми «Еко-люди» – це історія про конкретних героїв і їхні екологічні проєкти. Наприклад, відтворюють популяції диких тварин, створюють регіональні ландшафтні парки, власним прикладом навчають містян перетворювати сміття на гроші тощо.
«Край пригод» - 2020р, 2021р.
Тревел-квест з елементами реаліті. Тревел-квести туристичними та нетуристичними локаціями Сумщини, якими проходять головні герої програми (відомі в регіоні особистості) та розкривають для глядачів явні та приховані об’єкти, цікаві історії та видатних особистостей по кожній локації за допомогою різних локальних експертів та представників.
«Сковорода.Гастробайки» - 2021р.
Соціокультурний нарис з елементами гастрономічного шоу. Професійний ресторатор подорожує віддаленими селами Сумської області, занурюється в їх життя та побут та відшукує цікаву гастрономічну спадщину. Разом з місцевими мешканцями готує унікальні локальні страви.
«Глушина на кордоні», 2021р.
Нарис з елементами спостереження. Реалії життя людей у селах поблизу кордону з Росією. Після Луганщини Сумська область має найдовший кордон з Росією. Впритул до нього на території Сумщини розташовано 26 населених пунктів. Чим живуть люди тут? Як змінилося їхнє життя протягом семи років війни? Це 12 історій про населені пункти, розташовані вздовж кордону з Росією та їхніх мешканців.
«Мамо, йду в актори», 2021р.
Реаліті-шоу. Герої 45+ з цікавою особистою історією беруть участь у серії майстер-класів та репетицій і разом з іншими учасниками проекту створюють документальну виставу та показують її на сцені. Акторська професія якнайяскравіше допоможе людям внутрішньо розкритися, емоційно проявити себе в новому амплуа та позбутися внутрішніх проблем та бар’єрами комунікації. Особливо важливим елементом проекту є участь психолога, який допомагає і пояснює як заняття акторською майстерністю допомагають позбутися внутрішніх проблем та впоратись із емоційно складними випробуваннями.
РОЗВАЖАЛЬНІ ПРОЄКТИ
«Весілля на 100 тисяч», 2017 рік
Розважальний проєкт, орієнтований на молодіжну аудиторію. Пари, які вирішили побратися проходять чотири етапи конкурсних випробувань – від соціального флешмобу до створення історії доброї справи. Пара, яка дійшла до фіналу отримує весілля на 100 000!
«Кавовий клуб», 2013-2017рр.
Досліджуємо Україну - через особисті історії сучасників. До КАВОВОГО КЛУБУ приходять «на каву» і поговорити - про долю, вибір і пошук змісту життя, про знахідки і втрати, про страхи та мрії і про різний вимір успіху та розуміння щастя… а приходять ті, хто в своєму житті багато зробив і кави випив, щоб його історія зачепила й змусила бути почутою!
Промокампанія до Дня ТБ, радіомовлення і зв’язку, 2017р.
Промо-кампанія, основою якої є соцмережевий флешмоб «#ЯВТЄЛІКУ». Головне завдання - популяризація бренду UA:СУМИ.
Телеканал UA:Суми запускає конкурс #явтєліку. Умови:
Опублікуй своє фото, де присутній логотип UA:Суми, на своїй сторінці в Facebook і з хештегами #явтєліку #uaсуми
Під цим постом напиши – "Беру участь".
Та вподобай сторінку UA:Суми
1 місце – можливість спробувати себе у ролі телеведучого програми «На Часі: Ранок» + чашка з логотипом «UA:Суми»
2 місце – квитки на «Вар’яти шоу» + чашка з логотипом «UA:Суми»
3 місце – чашка з логотипом «UA:Суми»
Переможців конкурсу ми визначимо 16 листопада за допомогою ресурсу random.org.
Бажаємо успіхів!